CZ   |   DE   |   EN

SPONZORSKÉ AKTIVITY
Naše advokátní kancelář podporuje tyto projekty:
•  Post Bellum – paměť národa
•  Hnutí na vlastních nohou Stonožka – "Děti s láskou – děti za mír"
•  Totem Plzeň – posilování mezigeneračních vztahů
•  Bohemia Jazz Fest – jeden z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě
•  Podpora vydání CD Rudy Linka Acoustic & Electric Retrospective.Zahradní slavnost v Meditační zahradě pana Luboše Hrušky
Naše advokátní kancelář každoročně pořádá podzimní setkání v Meditační zahradě Luboše Hrušky
za účasti mnohých významných hostů a osobností.Zahradní slavnost 2020
V úterý 8. září jsem měl tu čest zúčastnit se Zahradní slavnosti v Meditační zahradě pana Luboše Hrušky v Plzni. Meditační zahradu v Plzni založil plk. v. v. Luboš Hruška, který byl v době komunistické vlády v roce 1949 odsouzen k 18ti letům vězení.

Akci pořádala advokátní kancelář Svejkovský & Kabelková, Notářský úřad JUDr. Jany Svejkovské za účasti Nadačního fondu Běly Jensen.

Slavnost zahájil JUDr. J. Svejkovský a předal slovo faráři F. Jandovskému, který celou slavnost moderoval. Hlavním tématem dne byla změna - změna světa, změna v nás a hlavně změna k lepšímu. Známý písničkář Jaroslav Hutka v úvodu zazpíval známou píseň Náměšť, kterou složil v roce 1973 a určitě ji každý zná, zpívali všichni návštěvníci. Během večera pan Hutka promluvil o Chartě 77, o pravdě, o nuceném exilu v Holandsku a filozofovi Janu Patočkovi, kterému věnoval svoji píseň Sokrates. Na téma změny promluvila postupně celá řada osobností např. primátor Plzně pan Martin Baxa, rektor ZČU pan Miroslav Holeček, plzeňský biskup Tomáš Holub, známý kytarista Rudy Linka, místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 paní Ilona Jehličková, prezidentka Nadačního fondu Běly Jensen - paní Běla Gran Jensen.

Všichni vyprávěli poutavé příběhy o změně historické, v současnosti, v nás. Byl vzpomenut zakladatel zahrady pan Luboš Hruška, pan primář Vladimír Koza a jeho „Obláček“ a mnozí další, kteří přispěli svým příkladem ke změně k lepší společnosti. Paní Běla Jensen ve svém vyprávění o lepším světě vyzvala přítomné, aby napsali na anketní lístek jméno, jména osob, která by si zasloužila ocenění Nadačního fondu (www.cenajensen.cz). Cena bude předána na mši svaté, „Poděkování za to, že můžeme pomáhat“, 27.11. 2020 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. V závěru zazpíval zpěvák Míla Čech píseň „Krev po dřevě stéká“ a formální část večera zakončil závěrečným slovem pan JUDr. Jaroslav Svejkovský. Všichni jsme se rozešli k prohlídce zahrady, kaple a k neformální diskusi při západu slunce.

Pro mne osobně to byl krásný zážitek a veliká pocta, že jsem se mohl Zahradní slavnosti zúčastnit a setkat se se zajímavými, pozitivně naladěnými lidmi. Taková setkání působí jako pohlazení po duši. Meditační zahradu jsem navštívil v 90. letech se studentkami Církevní střední školy ze Spáleného Poříčí a zahradou nás provázel sám pan Luboš Hruška. Měl jsem na co vzpomínat a stejně tak budu vzpomínat na toto krásné setkání. Moc děkuji.

Mgr. Jiří Šeffl
Spálené Poříčí


Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020 Zahradní slavnost 2020Fotogalerie uplynulých ročníků:
Zahradní slavnost Zahradní slavnost Zahradní slavnost

Přehledně

Všichni partneři naší kanceláře vystudovali Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, získali titul JUDr. a složili advokátní zkoušky s prospěchovým stupněm výtečně.


Praha
Holečkova 21, 150 00 Praha 5
praha@aksvejkovsky.cz
tel.: 230 234 177

Plzeň
Kamenická 1, 301 00 Plzeň
plzen@aksvejkovsky.cz
tel.: 377 227 287